Senarai Calon Barisan Nasional PRU-13

Barisan Nasional

Berikut adalah senarai Calon Barisan Nasional bagi PRU-13. Senarai ini akan dikemas kini dari masa ke semasa. Sedang update. Sila refresh.

Perlis Indera Kayangan (3 kerusi)

P 001 – Padang Besar – Zahidi Zainol Abidin (UMNO)
P 002 – Kangar – Shaharufdin Ismail (UMNO)
P 003 – Arau – Shahidan Kassim (UMNO)

Kedah Darul Aman (15 kerusi)

P 004 – Langkawi – Nawawi Ahmad (UMNO)
P 005 – Jerlun – Othman Aziz (UMNO)
P 006 – Kubang Pasu – Johari Baharom (UMNO)
P 007 – Padang Terap – Mahdzir Khalid (UMNO)
P 008 – Pokok Sena – Sahlan Ismail (UMNO)
P 009 – Alor Setar – Chor Chee Heung (MCA)
P 010 – Kuala Kedah – Dr Zaki Zamani Abdul Rashid (UMNO)
P 011 – Pendang – Othman Abdul (UMNO)
P 012 – Jerai – Najmuddin (UMNO)
P 013 – Sik – Mansor Abdul Rahman (UMNO)
P 014 – Merbok – Prof Ismail Daud (UMNO)
P 015 – Sungai Petani – Dr Shamsul Anuar Ismail (UMNO)
P 016 – Baling – Abdul Azeez Rahim (UMNO)
P 017 – Padang Serai – Heng Saei Kie (MCA)
P 018 – Kulim-Bandar Baharu – Abdul Aziz Sheikh Fadzir (UMNO)

Kelantan Darul Naim (14 kerusi)

P 019 – Tumpat – Mansor Bin Salleh (UMNO)
P 020 – Pengkalan Chepa – Dali Bin Husin (UMNO)
P 021 – Kota Bharu – Mohamad Fatmi Bin Che Salleh (UMNO)
P 022 – Pasir Mas – Che Johan Che Pa (UMNO)
P 023 – Rantau Panjang – Ghazali Bin Ismail (UMNO)
P 024 – Kubang Kerian – Anuar Bin Safian (UMNO)
P 025 – Bachok – Dr Awang Adek Bin Husin (UMNO)
P 026 – Ketereh – Annuar Musa (UMNO)
P 027 – Tanah Merah – Ikmal Hisham Bin Abdul Aziz (UMNO)
P 028 – Pasir Puteh – Tuan Mustaffa Bin Tuan Mat (UMNO)
P 029 – Machang – Ahmad Jazlan Bin Yaakub (UMNO)
P 030 – Jeli – Mustapha Mohamed (UMNO)
P 031 – Kuala Krai – Tuan Aziz Bin Tuan Hamat @ Tuan Mat
P 032 – Gua Musang – Tengku Razaleigh Hamzah (UMNO)

Terengganu Darul Iman (8 kerusi)

P 033 – Besut – Idris Jusoh (UMNO)
P 034 – Setiu – En Mohd Zulkifli bin Jusoh (UMNO)
P 035 – Kuala Nerus – Mohd Nasir bin Ibrahim Fikri (UMNO)
P 036 – Kuala Terengganu – Zubir Embong (UMNO)
P 037 – Marang – Yahaya Khatib Mohamad (UMNO)
P 038 – Hulu Terengganu – Jailani Johari (UMNO)
P 039 – Dungun – Rosli bin Mat Hassan (UMNO)
P 040 – Kemaman – Ahmad Shabery bin Cheek (UMNO)

Pulau Pinang Pulau Mutiara (11 kerusi)

P 041 – Kepala Batas – Reezal Merican Naina Merican (UMNO)
P 042 – Tasek Gelugor – Shabudin Yahya (UMNO)
P 043 – Bagan – David Chua Tiek Siang (MCA)
P 044 – Permatang Pauh – Dr Mazlan Ismail (UMNO)
P 045 – Bukit Mertajam – Gui Guat Lye (MCA)
P 046 – Batu Kawan – N. Gobalakrishnan (GERAKAN)
P 047 – Nibong Tebal – Zainal Abidin Osman (UMNO)
P 048 – Bukit Bendera – Teh Leong Meng (GERAKAN)
P 049 – Tanjong – Ng Song Kheng (GERAKAN)
P 050 – Jelutong – Ng Fook On (GERAKAN)
P 051 – Bukit Gelugor – Teh Beng Yeam (MCA)
P 052 – Bayan Baru – Tan Heap Seng (MCA)
P 053 – Balik Pulau – Dr Hilmi Yahaya (UMNO)

Perak Darul Ridzuan (24 kerusi)

P 054 – Gerik – Hasbullah Osman (UMNO)
P 055 – Lenggong – Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)
P 056 – Larut – Hamzah Zainuddin (UMNO)
P 057 – Parit Buntar – Mohd Ghadaffi (UMNO)
P 058 – Bagan Serai – Dr Nor Azmi Ghazali (UMNO)
P 059 – Bukit Gantang – Ismail Safian (UMNO)
P 060 – Taiping – Tan Lian Hoe (GERAKAN)
P 061 – Padang Rengas – Mohamed Nazri Aziz (UMNO)
P 062 – Sungai Siput – S.K Devamany (MIC)
P 063 – Tambun – Ahmad Husni Hanadzlah (UMNO)
P 064 – Ipoh Timur – Wong Mei Yin (MCA)
P 065 – Ipoh Barat – Cheng Wei Yee (MCA)
P 066 – Batu Gajah – Loo Thin Tuck (MCA)
P 067 – Kuala Kangsar – Wan Mohd Khai-Ril (UMNO)
P 068 – Beruas – Chang Ko Youn (GERAKAN)
P 069 – Parit – Mohd Zaim Abu Hassan (UMNO)
P 070 – Kampar – Lee Chee Leong (MCA)
P 071 – Gopeng – Tan Chin Meng (MCA)
P 072 – Tapah – M. Saravanan (MIC)
P 073 – Pasir Salak – Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)
P 074 – Lumut – Kong Cho Ha (MCA)
P 075 – Bagan Datoh – Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)
P 076 – Teluk Intan – Mah Siew Keong (GERAKAN)
P 077 – Tanjong Malim – Ong Ka Chuan (MCA)

Pahang Darul Makmur (15 kerusi)

P 078 – Cameron Highlands – G.Palanivel (MIC)
P 079 – Lipis – M Shahrom Osman (UMNO)
P 080 – Raub – Hoh Khai Mun (MCA)
P 081 – Jerantut – Ahnad Nazlan Idris (UMNO)
P 082 – Indera Mahkota – Adanan Mamat (UMNO)
P 083 – Kuantan – Mohammed Suffian (UMNO)
P 084 – Paya Besar – Abd Manan Ismail (UMNO)
P 085 – Pekan – Najib Razak (UMNO)
P 086 – Maran – Ismail Talib (UMNO)
P 087 – Kuala Krau – Ismail Said (UMNO)
P 088 – Temerloh – Safudin Abdullah (UMNO)
P 089 – Bentong – Liow Tiong Lai (MCA)
P 090 – Bera – Ismail Sabri Yaakob (UMNO)
P 091 – Rompin – Jamaluddin Jarjis (UMNO)

Selangor Darul Ehsan (22 kerusi)

P 092 – Sabak Bernam – Mohd Fasiah Mohd Fakeh (UMNO)
P 093 – Sungai Besar – Noriah Kasnon (UMNO)
P 094 – Hulu Selangor – P. Kamalanathan (MIC)
P 095 – Tanjong Karang – Noh Omar (UMNO)
P 096 – Kuala Selangor – Irmohizam Ibrahim (UMNO)
P 097 – Selayang – Donald Lim Siang Chai (MCA)
P 098 – Gombak – Raman Ismail (UMNO)
P 099 – Ampang – Rozaidah Talib (UMNO)
P 100 – Pandan – Garry Lim Chee Yee (MCA)
P 101 – Hulu Langat – Adzhaliza Mohd Nor (UMNO)
P 102 – Serdang – Yap Pian Hon (MCA)
P 103 – Puchong – A. Kohilan Pillay (GERAKAN)
P 104 – Kelana Jaya – Loh Seng Kok (MCA)
P 105 – Petaling Jaya Selatan – Seah Kok Fah (MCA)
P 106 – Petaling Jaya Utara – Chew Hoong Ling (MCA)
P 107 – Subang – A.Prakash Rao (MIC)
P 108 – Shah Alam – Zulkifli Nordin (UMNO)
P 109 – Kapar – Sakthivel Alagappan (MIC)
P 110 – Klang – Teh Kim Poo (MCA)
P 111 – Kota Raja – S. Murugesan (MIC)
P 112 – Kuala Langat – Kapt (B) Sharuddin Omar (UMNO)
P 113 – Sepang – Ir. Mohd Zin Mohamed (UMNO)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan (13 kerusi)

P 114 – Kepong – Datuk Chandrakumanan a/l Arumugam (PPP)
P 115 – Batu – Dr. Dominic Lau Hoe Chai (GERAKAN)
P 116 – Wangsa Maju – Datuk Dr. Mohd Shafei Abdullah (UMNO)
P 117 – Segambut – Jayanthi Devi a/p Balaguru (GERAKAN)
P 118 – Setiawangsa – Dato Ahmad Fauzi Zahari (UMNO)
P 119 – Titiwangsa – Dato Johari Abdul Ghani (UMNO)
P 120 – Bukit Bintang – Frankie Gan Joon Zin (MCA)
P 121 – Lembah Pantai – Dato Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (UMNO)
P 122 – Seputeh – Nicole Wong Siaw Ting (MCA)
P 123 – Cheras – Teoh Chee Hooi (MCA)
P 124 – Bandar Tun Razak – Tan Kok Eng (MCA)
P 125 – Putrajaya – Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (UMNO)
P 166 – Labuan – Rozman Isli (UMNO)

Negeri Sembilan Darul Khusus (8 kerusi)

P 126 – Jelebu – Zainuddin Ismail (UMNO)
P 127 – Jempol – Isa Samad (UMNO)
P 128 – Seremban – Chai Thiam (MCA)
P 129 – Kuala Pilah – Hasan b Malik (UMNO)
P 130 – Rasah – Teo Eng Kian (MCA)
P 131 – Rembau – Khairy Jamaluddin (UMNO)
P 132 – Telok Kemang – V.S. Mogan (MIC)
P 133 – Tampin – Shaziman b Abu Mansor (UMNO)

Melaka Darul Azim (6 kerusi)

P 134 – Masjid Tanah – Mas Emeryati Shamsudin (UMNO)
P 135 – Alor Gajah – Koh Ngai Kwong (MCA)
P 136 – Tangga Batu – Dr Abu Bakar Md Diah (UMNO)
P 137 – Bukit Katil – Mohd Ali Rustam (UMNO)
P 138 – Kota Melaka – Yee Kok Wah (MCA)
P 139 – Jasin – Datuk Ahmad Hamzah (UMNO)

Johor Darul Takzim (26 kerusi)

P 140 – Segamat – Dr S. Subramaniam (MIC)
P 141 – Sekijang – Anwar Abd. Manap (UMNO)
P 142 – Labis – Chua Tee Yong (MCA)
P 143 – Pagoh – Muhyiddin Yassin (UMNO)
P 144 – Ledang – Ir. Hamid Samuri (UMNO)
P 145 – Bakri – Lee Ching Yong
P 146 – Muar – Datuk Razali Ibrahim (UMNO)
P 147 – Parit Sulong – Datuk Noraini Ahmad (UMNO)
P 148 – Ayer Hitam – Wee Ka Siong (MCA)
P 149 – Sri Gading – Aziz Kaprawi (UMNO)
P 150 – Batu Pahat – Mohd. Puad Zarkashi (UMNO)
P 151 – Simpang Renggam – Liang Teck Meng (GERAKAN)
P 152 – Kluang – Hoo Kok Chung (MCA)
P 153 – Sembrong – Hishammuddin Tun Hussein (UMNO)
P 154 – Mersing – Abd. Latif Ahmad (UMNO)
P 155 – Tenggara – Halimah Sadique (UMNO)
P 156 – Kota Tinggi – Nor Ihsanudin (UMNO)
P 157 – Pengerang – Azalina Othman (UMNO)
P 158 – Tebrau – Khoo Soo Seang (MCA)
P 159 – Pasir Gudang – Normala Abd. Samad (UMNO)
P 160 – Johor Bharu – Shahrir Samad (UMNO)
P 161 – Pulai – Nur Jazlan Mohamad (UMNO)
P 162 – Gelang Patah – Abdul Ghani Othman (UMNO)
P 163 – Kulai – Teh Chi Ziang (MCA)
P 164 – Pontian – Ahmad Maslan (UMNO)
P 165 – Tanjong Piai –

Sabah Negeri Di Bawah Bayu (25 kerusi)

P 167 – Kudat –
P 168 – Kota Marudu –
P 169 – Kota Belud –
P 170 – Tuaran –
P 171 – Sepanggar –
P 172 – Kota Kinabalu –
P 173 – Putatan –
P 174 – Penampang –
P 175 – Papar – Rosnah Abdul Rashid Shirlin (UMNO)
P 176 – Kimanis – Anifah Aman (UMNO)
P 177 – Beaufort –
P 178 – Sipitang –
P 179 – Ranau –
P 180 – Keningau –
P 181 – Tenom –
P 182 – Pensiangan –
P 183 – Beluran –
P 184 – Libaran –
P 185 – Batu Sapi –
P 186 – Sandakan –
P 187 – Kinabatangan – Bung Mokhtar Radin (UMNO)
P 188 – Silam –
P 189 – Semporna – Mohd Shafie Apdal (UMNO)
P 190 – Tawau –
P 191 – Kalabakan – Ghapur Salleh (UMNO)

Sarawak Bumi Kenyalang (31 kerusi)

P 192 – Mas Gading –
P 193 – Santubong –
P 194 – Petra Jaya –
P 195 – Bandar Kuching – Tan Kai (SUPP)
P 196 – Stampin – Yong Khoon Seng
P 197 – Kota Samarahan –
P 198 – Mambong –
P 199 – Serian – Richard Riot
P 200 – Batang Sadong –
P 201 – Batang Lupar –
P 202 – Sri Aman –
P 203 – Lubok Antu –
P 204 – Betong –
P 205 – Saratok –
P 206 – Tanjong Manis –
P 207 – Igan –
P 208 – Sarikei – Ding Kuong Hiing
P 209 – Julau –
P 210 – Kanowit –
P 211 – Lanang – Tiong Thai King
P 212 – Sibu – Vincent Lau
P 213 – Mukah –
P 214 – Selangau –
P 215 – Kapit –
P 216 – Hulu Rajang –
P 217 – Bintulu –
P 218 – Sibuti –
P 219 – Miri – Sebastian Ting
P 220 – Baram –
P 221 – Limbang –
P 222 – Lawas –


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *